HS SI 82 Thermoslide

Duże przeszklenia to od kilku lat niezmienny trend w architekturze.Mieszkamy blisko natury i chcemy mieć z nią kontakt o każdej porze roku. Wiosną i latem spędzamy sporo czasu w ogrodzie, ale nie ma powodu, aby nie korzystać z jego uroków zimą. Duże drzwi przesuwne i spektakularne przeszklenie pozwoli cieszyć się pięknym widokiem bez względu na porę roku. Mieszkańcy miast, czerpiący energię z miejskiego potencjału inspirują się widokiem na najbliższą okolicę: tętniące życiem skwery lub sąsiadujący z domem park.

Okno SI 82 HS Thermoslide to propozycja dla tych, którzy bez dużych okien nie wyobrażają sobie swoich domów.

Głęboka rama drzwiowa (219 mm) i skrzydła o głębokości 82 mm umożliwiają wstawienie grubych, potrójnych pakietów szybowych o grubości do nawet 52 mm, po podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych.

Idealny do przeszkleń bardzo dużych powierzchni

Maksymalna szerokość ramy drzwi przesuwnych to 6,5m (przy maksymalnej powierzchni szkła w jednej części 3,32 m²), a dopuszczalny ciężar skrzydła może wynieść nawet 300kg.

Wolność w kreowaniu dzięki wersji dwu-, oraz trzyskrzydłowej. W przypadku elementu dwuskrzydłowego ruchome jest jedno lub dwa skrzydła, w elemencie trzyskrzydłowym możliwe jest otwarcie dwóch skrzydeł bocznych jednocześnie, przy czym środkowe zawsze pozostaje nieotwieralne.

Ciepło i przytulnie dzięki doskonałej izolacyjności cieplnej. Próg drzwi podnośno-przesuwnych jest skonstruowany w sposób zapewniający odizolowanie zjawisk towarzyszących niekorzystnej pogodzie od wnętrza budynku.

Lekkość obsługi mimo sporych rozmiarów. Bez problemu drzwi mogą być otwarte przez dziecko.

Eliminacja efektu zimnej podłogi przy drzwiach tarasowych dzięi niskiemu, wielokomorowemu progowi aluminiowemu z trzema przekładkami termoizolacyjnymi

Drzwi HS Thermoslide o 3500mm*2300mm wymiarach z szybą dwukomorową o współczynniku Ug=0,5 uzyskują parametry pasywne Uw<0,73 W/m²K